Darmowe fonty z polskimi znakami #1

Na skróty

Ruszamy z serią darmowych fontów z polskimi znakami! Raz w tygodniu będę publikować najciekawsze fonty, które będziecie mogli wykorzystać w swoich projektach czy prezentacjach całkowicie za darmo! Mało tego, do tej serii wstęp mają tylko rodzinki z ogonkami, więc nie musisz martwić się o brak polskich znaków!


Montserrat

Większość doświadczonych projektantów pewnie bardzo dobrze zna ten piękny bezszeryfowy font. Sam uwielbiam go stosować w wielu projektach. Przyznam się szczerze, że ostatnio bez względu na różnorodność projektów jakie wykonuję, w pierwszej kolejności wybieram Montserrat. Ale za chwilę myślę sobie „weź już odpuść, wybierz coś innego”. Ciężko odpuścić, uwielbiam ten font!

Cała rodzina liczy aż 18 styli.

Pobierz za darmo z Google Fonts!


Raleway

Kolejny dość znany projektantom bezszeryfowy krój. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w projektach stron internetowych jak i DTP. Takim znakiem rozpoznawczym tego fonta są litery k i w.

Tutaj również mamy do czynienia z rozbudowaną rodziną, bo do użycia mamy aż 18 styli.

Pobierz za darmo z Google Fonts!


Noah

Noah to nowe dziecko od Font Fabric. Jest to obszerna rodzina składająca się łącznie z aż 72 styli. Do darmowego wykorzystania mamy odmiany regular, bold oraz regular italic i bold italic.

Pobierz za darmo z Font Fabric!


Elderflower

Bardzo fajna pisanka od Design Cuts do luźnych projektów, idealna na zbliżającą się wiosnę. Niestety dostępna jest tylko jedna odmiana, ale nie ma co narzekać, bo takie fonty z polskimi znakami to rzadkość! W paczce znajdziecie również logoski z Elderflower w roli głównej!

Pobierz za darmo z Design Cuts!


Abril Fatface

Bardzo fajny szeryfowy krój, i jak sama nazwa wskazuje – jest lekko „dopasiony” 🙂 Niestety dostępny jest tylko jeden rodzaj.

Pobierz za darmo z Google Fonts!

0/5 (0 Reviews)